action_do7100_0_125
ACTION DO7100-0-125 extension 1" with pin-hole (54 x 125 mm)
Key features according to our expert
  • Connection size 1: 1"
  • Connection type 1 (extension): Outer square
  • Connection type 2 (extension): Inner square
  • Length: 125 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: No
  • Non-sparking: No
  • Connection size 2: 1"
Specifications / All features
  • Brand: ACTION
  • EAN: 8717981150441
  • Supplier number: ACTION DO7100-0-125
Connection size 1
1"
Connection type 1 (extension)
Outer square
Connection type 2 (extension)
Inner square
Length
125 mm
Vde approved
No
With safety colour code 1000v
No
Non-sparking
Connection size 2
1"
Square drive
1"